דלג לתוכן

 במועצה אזורית מגידו ערוכים לחירום כדבר שבשגרה!


בשבוע שעבר, 15/1/2020, התקיים תרגיל היערכות לחירום במועצה אזורית מגידו.

במסגרת התרגיל, שנמשך לאורך היום, תרגל הצוות הנרחב מספר תרחישי חירום: נפילת טילים, זיהום מפליטת גז, שריפה ביישוב ואירועי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת).
מטרת התרגיל היתה לתרגל את עבודת מטה החירום בתחומים שונים: תהליכי קבלת החלטות במצבי משבר, עבודת צוותי חירום ביישובים ויצירת בסיס לרציפות תפקודית תוך שיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף.

 שותפים רבים לתרגיל: ראש המועצה איציק חולבסקי – ראש מטה החירום במועצה, מנכ"ל המועצה, מחלקת הבטחון -בראשות אליאב נהרי, מנהלי מכלולי החרום במועצה, עשרות עובדים, צוותי חירום יישוביים (צח"י) של גלעד, הזורע, משמר העמק, דליה ועין העמק, תושבים המתנדבים בצוותי החירום ביישובי המועצה ונציגי פיקוד העורף בראשות מפקד הנפה ניסים תורג'מן ,יחידת היקל"ר- בפיקוד  אליאב פרייס, נציגי ארגוני חירום, משטרת ישראל ונציגי משרדי ממשלה שונים.

התרגול והסיכום נערכו על ידי מנהלת פיקוד העורף, במסגרתם ציינו נציגי פיקוד העורף את מוכנותה הגבוהה של המועצה לשעת חירום והדגישו את שיתוף הפעולה המיטבי הקיים בין המועצה, היישובים ופיקוד העורף.

איציק חולבסקי: "תרגיל החרום היום היה חשוב מאד לשיפור מוכנות המועצה והתקשורת עם היישובים. זיהינו במהלך התרגיל את התחומים שיש לשפר והתמודדנו עם מגוון רב של תרחישים מאתגרים. אני מרוצה מהרמה המקצועית של צוותי החרום של המועצה והיישובים ומודה לכל מי שהיה שותף בהכנת התרגיל ולכל מי שנטל בו חלק. נמשיך להתכונן ולתרגל כדי להגביר את המוכנות של המועצה לשעת אמת".