בית ספר "קשת התקווה"

 מנהלת – שפרה טולדנו צפריר

214 תלמידים

 

התמנתה מנהלת חדשה לבית הספר "קשת התקוה" – שפרה טולדנו צפריר. ברכות הצלחה לה ולצוות בית הספר

"גם מסע בן אלף מייל מתחיל בצעד קטן אחד"(לאו דזה)

בבית החינוך האזורי-ייחודי-קהילתי-סביבתי-משלב "קשת התקווה" נערכים במרץ ובשמחה רבה לקראת שנת הלימודים החדשה.

המועצה האזורית בשיתוף ההנהלה, צוות העובדים, הסגל החינוכי והנהגת ההורים, עמלו במהלך חופשת הקיץ להכין את בית הספר שנמצא בתהליך של בניה לקראת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה. כולנו תקווה כי בע"ה ב1/9/2020 נגזור את הסרט של בית ספרנו במבנה החדש.

בית הספר פותח את שעריו ומקדם בברכה ובאהבה את אנשי הצוות החינוכי והמנהלתי, את 214 תלמידי בית הספר ואת 36 תלמידי כיתות א' המצטרפים למשפחתנו. נאחל לכולם שנת לימודים מוצלחת פורייה ומהנה ולתלמידי כיתות א' היקרים נאחל התאקלמות נעימה ומיטבית.

בית החינוך חרט על דגלו אורח חיים המאפשר לכל הבאים בשעריו להעמיק את זהותם הציונית, היהודית, הישראלית מתוך אחריות ומחויבות ליצירת עתיד משותף.

בבית הספר  אנשי חינוך ותלמידים מכל גווני הקשת החברתית: חילוניים, דתיים ומסורתיים, היוצרים יחד מארג אנושי מופלא ומתחנכים לקיום דיאלוג משותף, המתבסס על מפגש שוויוני בין הקבוצות, תוך הכרת הזהויות השונות וחידוד הזהות האישית של כל אחת מן הקבוצות.

בבית החינוך הסביבה והקהילה מעצבים את הלמידה הערכית, חברתית והפדגוגית. אנו שותפים במעגלים שונים לגיבוש תפיסה פדגוגית ביוספרית והיום אנו בית ספר שפועל תחת מרחב ביוספרי כיסוד מארגן. בשיתוף עם המועצה האזורית, אנו מובילים תפיסה פדגוגית חדשה למען יצירת מארג  חיים ייחודי בין הסביבה לקהילה במטרה להתחבר, לקיים ולשמור על המרחב הביוספרי בו אנו חיים.

מתוך תפיסה חינוכית זו נגזרות פרקטיקות הוראה ותוכניות לימוד ייחודיות שמטרתן לקדם את ערכי החינוך המשלב ואת עקרונות החינוך הביוספרי. תכוניות אלו משלבות  למידה משמעותית וחווייתית,  במגוון תחומי דעת ובקבוצות גיל שונות, למידה חוץ כיתתית הכוללת את פינת החי שהוקמה בבית הספר, ועידוד יזמות וחקר.

 אנו מאמינים כי לכל אדם ייחודיות וצבע משלו וביחד כחברה אנו יוצרים קשת רחבה של צבעים, בשל כך מושם דגש על אקלים חברתי מיטבי ויחס אישי לכל ילד\ה.

בהזדמנות זו מבקשים אנו להודות להורי ביה"ס בכלל והורי ההנהגה בפרט על פועלם ומסירותם בכל התחומים ועל מאמציהם במעבר ביה"ס למקום מושבנו הזמני עד לבניית ביה"ס החדש.

נודה גם לגב' סמדר עקרי, המנהלת היוצאת, על שנות עשייה חינוכית מבורכת ומשמעותית.

נאחל בהצלחה רבה למנהלת הנכנסת הגב' שפרה טולדנו צפריר.

מצורפות תמונות מהווי ביה"ס, קהילת "קשת התקווה"  הורים וילדים בפעילות של צביעה וקישוט פני משכננו הזמני, לרווחת תלמידנו היקרים.