בית ספר "פלגים"

מנהלת : הדס ורהפטיג

596 תלמידים

" הקיץ עבר, החום הגדול, שנה חדשה באה לכל"….

בבית ספר "פלגים" נערכים במרץ לקראת שנת הלימודים תש"ף, בשלל תוכניות, אירועים ודרכי למידה מגוונות.

הדס: "אנו שמחים ונרגשים לקבל את 83 תלמידי ותלמידות כיתה א', שיצטרפו למשפחת פלגים וייהנו מהעשייה החינוכית הייחודית והמבורכת. נאחל לכם השתלבות מהירה וקלה, הצלחה ולמידה משמעותית.

צוות פלגים, המונה למעלה מ-40 מורים ואנשי צוות, טרח ועמל במהלך חודשי הקיץ, על הכנת הכיתות והתכניות השונות.  אנו מאחלים לצוות המקצועי והמסור, שנת עשייה חינוכית עשירה ופוריה, הנאה והצלחה בעמלם.

בית הספר, זוכה פרס החינוך המחוזי והארצי בשנת תשע"ט, מקדם את תחום החינוך הביוספרי ומטמיע תכנית לימודים ביוספרית הראשונה מסוגה בעולם. נמשיך לפעול ולחנך לאור העקרונות והערכים הביוספריים, תוך מתן דגש על סובלנות, כבוד האדם ומצוינות אישית. גם השנה נקיים תכנית טיולים עשירה ומגוונת בסביבה הקרובה והרחבה יותר.

בבית הספר נכתבו ונבנו תוכניות לימודים ייחודיות, המבוססות על ערכים של חדשנות, רלוונטיות והתאמה לעידן המודרני והדיגיטלי. אנו מיישמים מגוון דרכי הוראה המאפשרות לתלמידינו  להתנסות בתהליכים של בחירה, יוזמה, עצמאות וביטוי אישי. הגדרת מטרות משותפות, זמן גמיש, בוקר זורם, למידה חוץ כיתתית ועוד- כל אלה מאפשרים מתן מענה פרטני לצרכים שונים, שימוש בחוזקות שונות, אינטראקציות חברתיות מגוונות ולמידה אישית וחווייתית. 

אנו מתאימים את חללי הלמידה הכיתתיים והחוץ כיתתיים, כך שיאפשרו יישום וביטוי של העקרונות הפדגוגיים שאנו דוגלים בהם. חללי הלמידה מזמנים אפשרויות בחירה ומגוון של דרכי למידה ועבודה, המותאמות לצרכים ולאופני הלימוד של כל תלמיד ותלמידה.

בית הספר עוסק בפיתוח והטמעה של תכנית לשיפור וחיזוק האקלים החינוכי, בעזרת מדריכה מחוזית מטעם משרד החינוך. אנו ערים לצרכים הנובעים מחשיפה לרשתות החברתיות ובשנת הלימודים תש"ף, נרחיב את התוכנית ונעסוק בתכנים של מניעת פגיעות מיניות ופגיעות חברתיות ברשת ובחברת הילדים.

בית הספר מקיים קשר הדוק ופעיל עם הקהילות המזינות אותו. פורום ההורים נפגש בקביעות ופועל בצוותי יעדים, בשיתוף עם נציגי צוות ביה"ס. אנו נעזרים במומחים מהקהילות השונות, במערך מתנדבות ומתנדבים גדול ובצוותי החינוך הבלתי פורמלי ביישובים. נמשיך לקיים שיח הדדי, להקשיב לצרכים השונים, להעמיק ולחזק את הקשרים עם הקהילות השונות.

 מאחלים לכולם בהצלחה ומאמינים ששנת תש"ף תביא איתה עשייה חינוכית עשירה וצמיחה."