דלג לתוכן

ביקורת מוכנות לחרום במועצה אזורית מגידו

הביקורת התבצעה כביקורת משולבת של צוותים מטעם רשות החירום הלאומית במשרד ראש הממשלה ופיקוד העורף, בשיתוף אנשי ביקורת מטעם גופים ייעודיים ומשרדי ממשלה.
מטרתה לתת תמונת מצב על רמת המוכנות לתרחישי החרום. הביקורת נוהלה בראשות עפר שושן, מבקר בכיר בפיקוד העורף, במתכונת מותאמת ועל פי הנחיות הקורונה.
במהלך השנה האחרונה נעשו הכנות רבות לקראת הביקורת, בהובלת מנכ"ל המועצה – אברהם אזולאי, קב"ט המועצה – אליאב נהרי, מבקר המועצה -שלמה בוזי ושרון בן חור – מזכירת מחלקת בטחון. כל מנהלי התחומים במועצה השקיעו בחשיבה יצירתית ומותאמת לצרכים של הרשות שלנו.
אברהם אזולאי מנכ"ל המועצה: "כל מנהלי המכלולים והעובדים עשו עבודה מקיפה עם הרבה יצירתיות והתאמות של שירותי המועצה במערך החרום, ובחינת המענה לתושבים והיישובים במגוון תרחישי הייחוס. מנהלי הקהילות וצוותי הצח"י עברו ועוברים הכשרות, ריענון ותרגילים לאורך כל השנה על מנת לשמר כשירות לחרום. מנהלי המכלולים עברו הכשרה של פיקוד העורף בקורסים והשתלמויות מקצועיות".
איציק חולבסקי ראש המועצה: "תודה לכל מנהלי המכלולים ועובדי המועצה על המאמץ וההשקעה בנושא החרום. תודה מיוחדת למנכ"ל, קב"ט ומבקר המועצה שניצחו על המלאכה והעבודה המעמיקה שנעשתה בשנה האחרונה. התובנות שנלמד מהביקורת יסייעו לנו להמשיך לשפר את המוכנות של המועצה לחרום, אני מרוצה מרמת המוכנות של המועצה בחירום כפי שבאה לידי ביטוי בביקורת".
עופר שושן, המבקר לשעבר, מנהל מחוז דרום ברח"ל, סיכם את הביקורת:
"רמת המוכנות של מ.א. מגידו הינה טובה מאד, מגיע לכם שאפו ענק על ההכנות והרצינות בעבודת ההכנה".