דלג לתוכן

בבית חינוך מגידו מקדמים את תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" יחד עם קהילות יישובי מגידו

בהובלת סימה מנט, מנהלת בית חינוך מגידו ודורון ארז, רכז חינוך חברתי ורכז מעורבות חברתית, התקיים שיח רב משתתפים בזום שמטרתו להכיר את תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית", לקדם שיתופי פעולה בין בית החינוך ליישובים ולעודד עשייה חברתית קהילתית של בני הנוער ביישובי המועצה.

בשיח השתתפו נציגי המועצה, נציגי הורים, נציגי היישובים מתחומי חינוך, קהילה, התנדבות ומובילי מיזמים מתוך רצון לשלב את בני הנוער בעשייה בקהילות, ולזהות דרכים לשיתופי פעולה עם המועצה והקהילות. 

סימה מנט – מנהלת בית הספר: "המטרה שלנו בתקופה זו היא לדאוג לבריאות ולרווחה נפשית, זה קודם לחינוך, והחינוך קודם להשכלה. המטרה לשתף את  תלמידי תיכון מגידו עם קהילות יישובי המועצה. המפגש  בשיח עם השותפים נועד לבחון איך בונים מארג לקיום הקשר בין התלמידים לקהילה"

דורון ארז – רכז חברתי: "התוכנית שאנו מובילים היא ברוח משרד החינוך ובהתאמה לדגשים ולתנאים הייחודים של מגידו. אנחנו מתמקדים בקשר לאורך זמן בין התלמיד לקהילה, ואנחנו רוצים לטפח תחושת משמעות ובוגרים המרגישים שייכות לקהילות".

תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" מיועדת לכיתות י'- יא'- יב'. בני הנוער יכולים להתנדב עם ותיקים, ילדים, בעלי חיים, מסגרות  וגופים ממוסדים ומוכרים. התוכניות עשירות ומגוונות, כגון: הדרכה בתנועות נוער מקומיות, השתלבות במערכת החינוך והפעלת חוגי יצירה, ספורט וטבע, חניכה אישית, השתלבות במערך התרבות, מועדוני וותיקים, גינות קהילתיות, סיוע לחקלאים, ניקוי וטיפוח אזורים שונים ביישובים, וכמובן גם הובלה בחברות הנעורים האזוריות רעות ושומריה. תנאי חשוב לפני כל פעילות הוא הסדרת המיזם מבחינה רשמית ווידוא שהוא פועל תחת תנאי הביטוח ביישוב.

התלמידים, המתנסים ברצף של פעילות מתמשכת, מלווים על ידי רכז המיזם ביישוב, ובמקביל משתתפים בשיעורי חינוך ובימים מרוכזים בבית הספר, הכוללים הנחיה והעשרה, ומקבלים כלים ומיומנויות להתנסות מוצלחת. במהלך ספטמבר יתקיימו אירועי חשיפה לתכנית בשכבות י'-י"א-י"ב, שיכללו מפגשים מעוררי השראה עם פעילים חברתיים. למשל מפגש ושיח עם יונתן ניר וסרטו "אח שלי גיבור". בהמשך יתקיים הפנינג חשיפה למגוון תחומים ומיזמים להתנדבות, בהם יחשפו התלמידים לשפע של הצעות למעורבות החברתית עם הקהילות. בהמשך השנה, יבנה קשר הדדי של נציגי בתי הספר והמועצה עם היישובים כדי לבנות תכנית לכל יישוב.