דלג לתוכן

אזרחים ותיקים

אזרחים ותיקים

כ- 55 חברים מעמותת "גיל אור " של המועצה ביקרו השבוע  בגלריה להנצחת השואה של האומנית הדרוזית בותיינה חלבי בדליית אל כרמל.

במסגרת הביקור  שמעו הרצאה על מצבה החברה הדרוזית בארץ, על היבטיה השונים, וקיימו שיח עם האמנית, שלקחה על עצמה את שימור והנצחת השואה בחברה הדרוזית. 

הסיור  הסתיים בארוחת צהריים דרוזית אצל משפחה בדליית אל כרמל.

 

 

 

נופש באילת

בחודש ינואר השנה יצאו 52 נופשים מיישובי מועצה אזורית  מגידו לנופשון "המיטב" באילת. רוית מור מצוות גיל אור  ליוותה הנופשים: "פתחנו  בסיור מרתק בפארק תמנע בעקבות אוצרות הנחושת ובביקור באתר הפטרייה המפורסם ועמודי שלמה. מילאנו בקבוקים בחול צבעוני ונהנינו ממופע מוסיקלי מרגש בשילוב שירה וכלי מיתר בעיבודו של גיל נגל, בן קיבוץ דליה.

בהמשך צפינו במופעים של סימפונט רעננה, שושיק שני ויעל לביא, צעירים חסרי מנוח עם דליה מזור, יעקב בודו, גדעון רייכר ומירי אלוני, מופע wow מרשים בבימויו של חנון רוזן, ולקינוח מופע צפיחית בדבש בהנחייתו של דן כנר.

בין המופעים הספקנו לסייר בעיר, לבקר במצפה התת ימי ולצאת לטיול ג'יפים בקניוני שמורת הרי אילת. היה נופשון מדהים, מעניין ומלא בתרבות וכבר מחכים לנופשון הבא!"

 

חוגגים ט"ו בשבט

ביום ראשון, 20/1/19,  חגגו ב"גיל אור"  במתחם יד לבנים  את ט"ו בשבט והפעם בסימן הצלילים והמוסיקה. את החג פתחו במחרוזת שירי ט"ו בשבט  נגני קבוצת החליליות מעין השופט ואת המשך החגיגה ליוו במקצועיות ובכישרון רב נוגה ישורון, נגנית בסון וקלידים בתזמורת הפילהרמונית, שמלמדת באופן קבוע ב"גיל אור", והחלילן עמוס יובל.

המרכז היה מלא מפה לפה, כל הבאים התכבדו בפירות יבשים ומרק חם וטעים אותו הכינה ענת ניסים, עובדת גילאור.