עסקים קטנים במועצה

תוכן הפרסומים הוא באחריות בעלי העסקים בלבדנשים נושמות מינדפולנס לאיזון פנימי – 8 מפגשי מבוא למדיטציית מינדפולנס, עם דגש על איזון 4 היסודות (אדמה, מים, אש, אוויר) , בהנחיית איריס זיו 

ימי שלישי: 8:30 עד 10:30 / עין השופט / פתיחת קורס: 2.7.2019 / סיום קורס: 20.8.2019

פרוט: בקורס נלמד ונתרגל מדיטציית מינדפולנס ואת תפיסת העולם עליה היא מבוססת, תוך הדגשת 4 היסודות לוויסות ולאיזון פנימי: אדמה, מים, אש ואוויר.

הקורס מאפשר התנסות במגוון תרגולי מינדפולנס, בהם תרגול תרגול קלאסי בישיבה, לצד תרגול בשכיבה ובתנועה, למציאת התרגול הנכון והמותאם לכל מתרגלת.

פרטים נוספים באתר: https://www.irisziv.com/courses?fbclid=IwAR3jF49kzQMTZ8FbFwIQ73jLEIufc99Dq33Z5MdZuPLbZVSFPGIk9NaAKx4

  

מינדפולנס להתמודדות עם לחץ ולפיתוח חוסן – 10 מפגשי מבוא למדיטציית מינדפולנס, מבוסס על פרוטוקול MBSR, בהנחיית איריס זיו

ימי שלישי: 19:30 עד 21:30  / קיבוץ גלעד / פתיחת קורס: 29/10/2019 / סיום קורס: 31/12/2019

פרוט: קורס מיינדפולנס להפחתת לחצים ולפיתוח חוסן, מבוסס על פרוטוקול MBSR, שהוכח מחקרית כיעיל בהפחתת לחצים ובפיתוח חוסן. הקורס משלב טכניקות של תרגול מעשי של מדיטציה, יחד עם למידה המבוססת על חקר המוח ותגליותיו העדכניות ביותר.

פרוטוקול   MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction  הנו פרוטוקול בינלאומי, שנבדק במאות מחקרים בארץ ובעולם נמצא יעיל במגוון בעיות וקשיים:  הפחתת תסמיני מתח כרוני, שיפור השינה, סיוע בהתמודדות עם כאב, ועוד.

 

הקורס מסייע בפיתוח

 • חוסן – התאוששות מהירה ממשברים ומתחים
 • הפחתה במחשבות טורדניות ומדאיגות
 • גמישות תודעתית, ויכולת בחירה, בהתמודדות עם מצבים ואירועים מלחיצים
 • ביסוס יציבות, צלילות ועוגן פנימי
 • טיפוח פתיחות, סקרנות, קבלה ואי-שיפוט
 • זיהוי גורמי לחץ, ודפוסים מגבילים, שאינם משרתים את האדם
 • בחירה מחודשת בהרגלי חיים, והרגלי חשיבה, בריאים ומייטיבים

הקורס כולל תרגול מדיטציה בישיבה, שכיבה  ותנועה, לצד לימוד תפיסת העולם שבבסיס התרגול, למידה המבוססת על חקר המוח, ושיח לימודי ער וקשוב. לצד התרגול והלימוד במפגשים, נדרשת מחוייבות לתרגול בית.

פרטים נוספים באתר: https://www.irisziv.com/courses?fbclid=IwAR3jF49kzQMTZ8FbFwIQ73jLEIufc99Dq33Z5MdZuPLbZVSFPGIk9NaAKx4

 מינדפולנס להשראה בחיי היומיום – סדנה חודשית, בהנחיית איריס זיו

כל מפגש יתמקד בנושא מרכזי אותו נחקור ונלמד, דרך התבוננות התנסות וחוויה

 • מינדפולנס וחופש ~ עין השופט, יום שישי 19/7, 8:00-10:30  
 • הקשבה לפעימות הלב ~ עין השופט, יום שישי 30/8, 8:00-10:30 
 • מינדפולנס בטבע ~ קיבוץ גלעד, יום שישי 13/9, 8:30-12:00  
 • עם הפנים לשנה החדשה ~ מפגש 'תשליך' בנוסח מיינדפולנס חוף הים, יום שישי 27/9, 8:00-11:30
 • ריפוי והרפיה לצלילי קערות טיבטיות עין השופט, יום שישי 11/10, 8:00-10:30
 • מינדפולנס, שינויים, התנגדות וקבלה ~ עין השופט, יום שישי 8/11, 8:00-10:30

פרטים נוספים באתר: https://www.irisziv.com/courses?fbclid=IwAR3jF49kzQMTZ8FbFwIQ73jLEIufc99Dq33Z5MdZuPLbZVSFPGIk9NaAKx4

חדש!

חוגי תאטרון לילדים ונוער!

בואו גם אתם להיות חלק מקבוצת התאטרון

דרך תהליך משמעותי נוכל להביע רגשות ומחשבות, נלמד לשחק, נחזק את הביטחון העצמי, נפתח מיומנויות חברתיות ועוד…

החוגים יתקיימו במושב היוגב ובקיבוץ רמת השופט

תחילת פעילות בחודש ספטמבר

 

לפרטים נוספים: מעין 052-2619304

https://www.facebook.com/maayanofek/?ref=bookmarks  סדנת "מסמנים עם קטנטנים" – של ®Baby Signs בהנחיית דניאל מירון – קראו עודלחלום • להעז • להצליח

דרורית אברהם

מאמנת אישית

 • אימון אישי
 • על צמתים בחיים ועל פרשות דרכים
 • משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים

אני מאמינה

האימון הוא מפגש של שותפות בין המאמן למתאמן כאשר המטרה היא להגביר את מודעות המתאמן לערכיו, למנף את יכולותיו ולסייע לו להשיג את מטרותיו. השינוי מתחולל בתוכנו. ככל שנכיר ונהיה מודעים טוב יותר לעצמנו, כך גם נצליח להתמודד בצורה מיטבית עם המשימות שבדרך.

דרורית אברהם – מייל drorit.avraham@gmail.com,  נייד 054-6747689אימון אישי בשיטת סאטיה – עמרי הרץ, מדרך עוז

מי אני … שמי עמרי, הרץ. נולדתי ב 1972 בחיפה. אני אבא לשני ילדים. למדתי בבי"ס הריאלי בחיפה. את שרותי הצבאי עשיתי בקורס טיס ובצנחנים. נולדתי למשפחה העוסקת בענף הבנייה, והמשכתי את הקו המשפחתי. עסקתי באדריכלות ותכנון, ובהמשך בתפקידים שונים כגון מהנדס פרויקט, מנהל פרויקטים, ותפקידי ניהול ופיקוח שונים. אני אוהב טיולים וספורט אתגרי, כגון טיולים ברכבי שטח, צלילה, אופניים, ובכל אחד מהם אני מתחבר לנוף, ומעריך את רגעי המנוחה כמו גם את האתגרים וההתגברות עליהם. אני מדריך סקי בכיר. הייתי בנבחרת ישראל, ועבדתי בחו"ל עונות שלמות בחילוץ ובהדרכה. שנים רבות התנדבתי ברוב תפקידי איגוד מדריכי הסקי בישראל, בעיקר כיו"ר ועדה מקצועית וכחבר ועד. הדרכתי ובחנתי קורסי מדריכים והכשרתי מדריכים רבים. ייצגתי את ישראל בכנסים מקצועיים בינ"ל, והתנדבתי בעבודה עם נכים במסגרות שונות והדרכתם. בזמן הגירושים, ובעקבותיהם,  חלק מהחיים כפי שראיתי או דמיינתי, השתנה. יחד עם הקושי והכאב בתהליך הגירושים, נפתחו הזדמנויות חדשות, ואפשרויות שונות. נחשפתי לשיטת סאטיה, עשיתי קורסים והתחלתי להתאמן בשיטה זו. כיום אני מאמן בשיטה זו, לאחר תהליך לימודי שהתחיל בשנת 2016.

מהי שיטת סאטיה? סאטיה – בסנסקריט: אמת, חוויה מלאה. בפאלית: קשב. האדם הוא מכלול מלא, שלם, עצמאי וחופש ביסודו .שאיפתו הבסיסית היא להרמוניה, לרווחה אישית ולשקט נפשי. הדבר העיקרי שנשחק במהלך חייו הוא הרצון החופשי שלו. כוונתה של שיטת זו היא לאמן וללמד את האדם להכיר ולדייק לעצמו את חייו ובחירותיו, דרך קשב עמוק, היכרות ואפשרויות, הוויה וחופש

סאטיה עוסקת בהתפתחותו האישית של האדם. השיטה פותחה על ידי נטאלי בן-דוד מקימה ובעלים של "אימושיין" – בית הספר להוויה, הקשבה וטרנספורמציה. מטרתה היא ללמד ולאמן אנשים להיות חופשיים – להיות ערים ואחראים לעצמם, להבין את מי שהם, ולאפשר לעצמם להיות משמעותיים ותורמים.
הנחת היסוד מתבססת על הכרה בגדולתו של כל אדם, ומניחה כי יכולתנו להיות אנשים חופשיים קשורה ליכולתנו להכיר ולהבין את עצמנו. התפתחותו של כל אדם קשורה ביכולתו להימנע מפתרונות חיצוניים, לפתח את הקשב הפנימי (לתחושות, לנשימה, לרגשות, למחשבות), לחקור ולשחרר את האחיזה הרגשית של תפיסות ומסקנות, ולטפח את השקט הנפשי.

מהו אימון בשיטת סאטיה? תהליך האימון מורכב מסדרת פגישות אישיות של שעה בשבוע. כל פגישה היא מעין הפסקה לצורך התבוננות. זוהי הזדמנות לעצור את מרוץ החיים לשעה בשבוע, ולהיכנס אל תוך מרחב שקט במחיצת מאמן קשוב מכיל וחומל. תהליך האימון מתבסס על מודל ייחודי של הקשבה עמוקה ועל שאלות פשוטות וישירות. הוא מאפשר יצירת בהירות וזיהוי הפערים בין הרצוי למצוי – אותם פערים שגורמים לנו להרגיש תסכול וחוסר שביעות רצון בתחומים מסוימים בחיינו. דרך הקשבה קפדנית לשפה המדוברת ולשפת התחושות והנשימה נחקור יחד: באילו תחומים בחייך את/ה חווה חוסר שביעות רצון, ואיך החוויה הזאת מתבטאת במציאות. מהן התפיסות, האמונות וההרגלים שאימצת לאורך הדרך אשר הובילה אותך לעצב כך את מציאות חייך ?איך אותן תפיסות לא מודעות אוחזות בך ומנהלות אותך? לכל אדם יש פוטנציאל לעצמאות וחופש פנימי. הדרך הטובה ביותר להביא זאת לידי ביטוי אינה בעזרת אוסף של דברים חיצוניים שהאדם צבר במהלך חייו, אלא דרך יכולתו לשחרר, ולהשתחרר, בחייו.

התהליך בנוי ממפגשים שבועיים, שעה לכל מפגש, בקליניקה במושב מדרך עוז

אשמח לענות על כל שאלה והבהרה

אני מזמין אותך להתחיל במסע

עמרי

Tel.: 054-6613627

omri.hertz@gmail.com