לילות קיץ חמים במועצה אזורית מגידו

 

"זרעי קיץ 
נישאים ברוח 
מעירים זכרונות 
מעוררים ערגונות 
זרעי קיץ באים בנחיריים 
ורומזים איזה קיץ 
הולך להיות"

(מאיר אריאל)

 

העונה השלישית של "בלילות הקיץ החמים", במועצה אזורית מגידו, נפתחה עם מופע אקוסטי של רונה קינן, לראשונה בפואיה מרכז תרבות מגידו. בהמשך הופיעו להקת "אב טיפוס" בגבעת עוז, ירמי קפלן בהזורע, פול טראנק במשמר העמק ושם-טוב לוי ביקנעם המושבה. גם השנה שולבו מופעי חימום של זמרים והרכבים מקומיים: "גחליליות", "בן ורד", "בעל-פה" וגילי יקיר.

"באו הצלילים" – אירוע המתקיים זו השנה השישית במושב אליקים, וכולו פסטיבל מוזיקה אתנית-מזרחית ופולקלור ססגוני. השנה הופיעו על במת הפסטיבל זמרים צעירים בני המושב, לצד האמן אמיתי אריכא שביצע ניגונים ושירה מהדיוואן התימני המסורתי. בשיא הערב עלה הזמר יואב יצחק שסחף אחריו את מאות החוגגים שהתרפקו על נוסטלגיות משובחות. את הערב קינחה הזמרת האגדית ברכה כהן אשר הרקידה את החוגגים בשירה ובצעד תימני, וזאת בליווי להקת המחול התימנית של מ.א מגידו.

יומיים של פסטיבל "זרעי קיץ" – אירוע תרבותי-קהילתי רב תחומי שהתקיים בשדה הפתוח מול מרכז תרבות מגידו ב 28-29/8, ונעל את סדרת מופעי התרבות שהתקיימו בחודשי הקיץ ביישובי המועצה. בפסטיבל השתתפו כ- 100 תושבים מכלל הישובים והגיעו אליו כ- 1,700 איש אשר נהנו מאד מהאווירה המיוחדת של פסטיבל "תוצרת בית" בשדה. עשרות השתתפו בסדנת "אמן בקהילה" עם הבמאית שרה סיבוני, שבסיומה העלו מופע רחוב בשם "שוק המציאות". המופע נערך במתחם שהוקם ועוצב במיוחד על-ידי אמנון שוק מעין השופט. במסגרת הפסטיבל נערכו שעות סיפור לילדים, מופע מיוחד של דודו זכאי לכל המשפחה, מופעי מחול של להקת תמר לרנר ולהקת המחול התימני אשר הובילו את הקהל למופע להקת A-WA. בשדה הוצגה תערוכת צילומי נוף של צלמי האזור שאצרה קורין אביסדריס  ממשמר העמק, ארז לביא מדליה צייר בשדה במהלך הפסטיבל ותצוגת הטרקטורים ממגידו ומדליה הוסיפו נופך חקלאי לאירוע. את הפסטיבל הפיקה דנה לישנסקי מעין השופט.

במסגרת הפסטיבל נחשפנו לראשונה להרכב מוזיקלי חדש – "החלילניות ממגידו" – חמש חלילניות: קרול גלעד (משמר העמק), יעל ורד-ארנון (מגידו), מרתה דיין (עין השופט), איילת גרונר (רמת השופט) וענת אלון (עין שמר) ניגנו יצירות ושירים בעיבודים מיוחדים לחלילי צד. ההרכב  הוקם על ידי יאיר ורמוט – מנהל מרכז המוזיקה של מ.א. מגידו, במטרה לעודד חינוך מוזיקלי, בדגש על נגינה בחליל צד. ההרכב ביצע רפרטואר שכלל שירים ישראליים ויצירות מתוך האופרה "חליל הקסם" (מוצארט), זאת לכבוד שיתוף פעולה חדש בין האופרה הישראלית למ.א מגידו בפרויקט "אופרה בקהילה'" – פרויקט רב משתתפים אשר בשיאו (סוף נובמבר) נבצע יחד – קהילת מגידו והאופרה הישראלית את האופרה 'חליל הקסם', יש למה לצפות!

 איציק חולבסקי – ראש המועצה: "שמחתי לפגוש אלפי תושבים שנהנו מכל רגע בשני ימי הפסטיבל ובשלל אירועי הקיץ ביישובי המועצה. תודה ענקית לנתי וירבה וצוות התרבות המעולה של המועצה ולכל צוות הפסטיבל על הפקה על מושקעת ואירוע מדהים, מרגש, עוצמתי ואיכותי!. תודה לכל מחלקות מ.א מגידו על הסיוע בהצלחת האירועים".

העונה טרם הסתיימה – צפוי לנו מופע מסכם של להקת "נקמת הטרקטור" ב- 14.9 בגלעד,  וב- 1.10 אפרת גוש מארחת את אלון עדר בקיבוץ מגידו.

"בוקר אחד פתחתי חלון 
ותיכף הריח לי דק מן הדק 
קיץ מסוג שהיה כאן כבר פעם 
אמרתי בא קיץ – קיץ חזק"

מאיר אריאל