חברת הנעורים האזורית "רעות"

חברת הנעורים האזורית "רעות"

חזון
רעות הינה חברת נעורים אזורית, דמוקרטית, יוצרת, אוטונומית, הומאניסטית המשלימה לחבריה הווית חיים מלאה.

דרכי פעולה

1. קבוצות שייכות – שבוע הפעילות ברעות מציע שכל חניך יקח חלק בשלוש קבוצות השתייכות: גילאית (מרכזית), ענף וועדה, כאשר שתיים מהקבוצות הן רב גילאיות ומבוססות על עניין משותף. כל הקבוצות מלוות ע"י מחנכים.

2. הקבוצה החינוכית – זוהי מסגרת שבה עובר החניך תהליך חינוכי מוסדר במהלך שש שנות חניכותו ברעות. הקבוצות מבוססות על שכבות הגיל. המחנכים שמלווים את הקבוצה החינוכית מלווים את התהליך הקבוצתי ומעבירים לקבוצה תכנים חינוכיים אחת לשבוע. המחנכים מהווים כתובת לכל בעיה, וכמו כן עומדים בקשר רציף עם ההורים. לכל קבוצה חינוכית מועדון משלה בחברת הנעורים.

3. ועדות – מטרתן של הועדות היא להוות מסגרת שבאמצעותה מפעילים הנערים את חברת הנעורים. הוועדות פועלות במסגרת של שעה וחצי בשבוע ומרוכזות ע"י הנערים עצמם. במסגרת זו נכללים גם הגופים הדמוקרטיים, שאותם גם מובילים החניכים. הוועדות והגופים כוללים: ספורט, תרבות, צופית, תקשורת (עלון) ופרלמנט – פורום נבחר של נציגי השכבות.

4. עבודה – מכיוון שאנו רואים בערך העבודה ערך חשוב, המחבר את החניכים למרחב בו הם חיים, אנו רואים חשיבות בהשתתפות החניכים במערך עבודה ברעות, בשיתוף עם החווה האקולוגית. לתפיסתנו, זו הזדמנות חינוכית גדולה, אנו רואים בענף העבודה קבוצת שייכות משמעותית בה לומד החניך ידע מקצועי. העבודה תתקיים במסגרת של שעתיים בשבוע בענפים: נוי ופרוייקטים, חממה, מאפייה והגברה-תאורה.

5. סופי שבוע – כמי שעובדים עם הנוער ושואפים לענות על צרכיו אנו ערים לצורך להמשיך ולקיים פעילות בסופי השבוע, כלומר בימים חמישי ושישי שלאחריהם אין לימודים. הפעילות בימים אלו מתקיימת בשעות הערב והלילה.

6. לוחות הזמנים – רעות פועלת במסגרת הסנכרון המועצתי – בימים שני ורביעי מסיום בית הספר ועד שעות הערב ובימי חמישי ושישי בשעות הערב והלילה.

 

 

המחזמר המוזיקלי  של חברת הנעורים "רעות"

במועצה אזורית מגידו

המחזמר ב"רעות" הוא דוגמה נפלאה למתרחש ברעות במשך כל השנה – חברה של נוער רב גילי מכל המועצה, אשר בוחר להשקיע מזמנו ומרצו וליצור אירועים משמעותיים

זו השנה הרביעית שחניכי "רעות" מעלים מחזמר. זהו מחזה בו שותפים עשרות מחניכי רעות משכבת ז' ועד שכבת י"ב. השנה בחרו החניכים בנושא "היי סקול מיוזיקל" – סרט של וולד דיסני משנת 2006 המתרחש ברובו בתוך בית ספר ועוסק בחיי הנוער.

שלושה חניכים מרעות – מיקי שמע, זיו פלד ועפר וולף כתבו, בהשראת הסרט, את העיבוד העברי המקומי של חניכי רעות. צוות הפקה של חניכי י"ב – אלי בן יקר, שני פינקס, תמר זינגר ונטע אבריאל, בליווי צמוד של הבמאית דניס שמע (הזורע) עבדו יחד ויצרו מכל החלום הזה – מציאות.

עשרות חניכי רעות התחלקו לתפקידי משחק, ריקוד, מוזיקה והפקה. בהובלתה של ניצן הרטוך – הרכזת החברתית של רעות ויחד עם כל צוות רעות עבדו כולם במרץ בשבועות האחרונים להעלות את המופע המושקע – במרכז חדר האוכל של רעות.

חדר האוכל של חברת הנעורים חולק ל 3 במות – נגנים, מגרש כדורסל ובמת תאטרון, עליהן שיחקו במשך שעה החניכים  והפגינו כישרונות רבים. את המערך הלוגיסטי למחזמר הפיקו חניכי חברת ההגברה והתאורה של רעות במקצוענות מרשימה.

יותר מ 500 איש הגיעו לשתי הצגות המחזמר ברעות. זהו מפגש השיא השנתי של קהילת רעות הרחבה: הורים, נציגי ישובים, ראש המועצה איציק חולבסקי, נציגי מחלקת החינוך  ובעלי תפקידים, בוגרי רעות, מנהלת בית חינוך מגידו, מורים ותושבים התכנסו יחדיו לחוויה איכותית משותפת.

אלעד שני – מנהל חברת הנעורים: "המחזמר ברעות הוא דוגמה נפלאה למתרחש ברעות במשך כל השנה – חברה של נוער רב גילי מכל המועצה, אשר בוחר להשקיע מזמנו ומרצו וליצור אירועים משמעותיים אשר מאפשרים חוויה של הצלחה יחד עם התמודדות עם קשיים רבים בדרך. במחזמר בפרט וברעות בכלל מקבלים החניכים במה ליצירתיות וצמיחה, להתנסויות חדשות ומחוזות חדשים לביטוי. אנו ברעות נמשיך להוות בית חינוכי חם ואוהב לכל חניכי המועצה מז' עד י"ב שבוחרים כל יום מחדש לקחת חלק פעיל ומשמעותי ברעות ולעצב את חייהם דרך עשייה משמעותית".